Projekt domu RD 06d, 0918 859 384

RD 06d - pre 4-5 osôb

Dispozícia: 5+1
Vonkajší rozmer domu: 13,65x10,35m
Úžitková plocha: 159,2 m2
Zastavaná plocha: 105,0 m2
Spôsob vykurovania: podlahové vykurovanie v kombinácii s radiátormi

Popis projektu

Dvojpodlažný nepodpivničený rodinný dom vyššieho štandardu s ľahko čitateľným dispozičným riešením. Dom je z prevádzkového hľadiska jasne delený na dennú a nočnú časť, ktoré sú od seba vzájomne vertikálne separované.
Denná časť s logickým rozložením jednotlivých miestností sa nachádza na prízemí objektu. Servisné a technické miestnosti sú umiestnené pri vstupe do domu, naopak hlavný obytný priestor fyzicky a opticky prepojený s priestorom kuchyne a jedálne je bohato presklenými plochami orientovaný do vonkajšej terasy a záhrady.
Nočná časť domu sa nachádza na poschodí, prístupná je dvojramenným schodiskom z centrálneho komunikačného priestoru na prízemí. Na poschodí sa nachádzajú tri spálne, rodinná kúpeľňa s wc a pohotovostný skladový priestor / šatník. Z hľadiska architektonického výrazu ide o kompaktný objekt v pôdorysnom tvare písmena L, členený materiálmi fasády na tri základné hmoty. Hmoty sú perforované okennými otvormi jednotlivých miestností, ktorých poloha a veľkosť reaguje na ich funkčné využitie a orientáciu voči svetovým stranám. Vhodné riešenie pre nízkoenergetický alebo pasívny štandard.

Pôdorys domu

Fotografia 9 RD 06d
Fotografia 10 RD 06d

Novinky


Domy sa nachádzajú v obci Borovce, približne 7 km od Piešťan. Zabezpečíme Vám kompletný hypotekárny servis vo vybraných bankách na Slovensku a dojednáme Vám individuálny prístup a podmienky.
viac informácií

Kontakt


Piešťanská cesta 412/48, Vrbové
0918 859 384
git@git.sk