Zobytnenie podkrovia

Celé podlažie navyše? Áno. V zobytnenom podkroví môže vzniknúť romantická spálňa, presvetlená detská izba, alebo dielnička či domáca kancelária. Existuje celý rad stavebných výrobkov, ktorých použitie zabezpečí účel, aký od nového priestoru očakávate. My vám s tým vieme poradiť.

Ktoré je vhodné?

Na zobytnenie podkrovia je najvhodnejšia krokvová konštrukcia bez väzných trámov, prípadne hambálková konštrukcia s priečnymi vzperami. Možno bude treba súčasnú konštrukciu domu prispôsobiť, napríklad zvýšiť svetlú výšku niektorých častí alebo zvýšiť jej nosnosť.

Nie je to len tak

Niektorí investori sa správajú ľahkovážne a myslia si, že keď je drevo na ich krove zdravé, môžu pod strechou pokojne spraviť obytné podkrovie. No nie je to vždy tak.

Ak sa nezoberú do úvahy dimenzie konštrukčných prvkov, môže to mať za následok nesprávne navrhnutú hrúbku izolácie medzi krokvami. Tiež sa môže stať, že skladba starého strešného plášťa nemusí byť prispôsobená na bývanie pod strechou (napríklad čo sa týka odvetrania pod krytinou, podstrešnej fólie a podobne). Výsledkom je, že stavba nefunguje ako má a nie sú dodržané opatrenia nutné pre zdravé bývanie.

POZOR: budete potrebovať kvalitný projekt i stavebné povolenie.

Príležitosť na úspory

Kvalitne zrekonštruované obytné podkrovie je šancou ako znížiť energetickú náročnosť vášho domu.

Najčastejšie sa používa zateplenie minerálnou vlnou medzi krokvy. Zatepliť však možno aj nad krokvy – je to výhodnejšie riešenie z hľadiska tepelných mostov, no je aj finančne náročnejšie.

Prečítajte si viac o výbere materiálu pre podkrovie

Novinky


Domy sa nachádzajú v obci Borovce, približne 7 km od Piešťan. Zabezpečíme Vám kompletný hypotekárny servis vo vybraných bankách na Slovensku a dojednáme Vám individuálny prístup a podmienky.
viac informácií

Kontakt


Piešťanská cesta 412/48, Vrbové
0918 859 384
git@git.sk